אודות גוסטבו לויט

אודות גוסטבו לויט

גוסטבו לויט בימוי והפקות סרטים

portret

גוסטבו לויט, ‏הוא תסריטאי, מפיק, במאי קולנוע ומנחה סדנאות ממוצא ארגנטינאי יהודי. בצעירותו צילם מסעות שונים בהם תיעד דרך המצלמה לא רק את הנופים המדהימים של דרום אמריקה, אלה גם את עולמם הפנימי של האנשים. בגיל 28 עלה לארץ ישראל וזמן קצר לאחר מכן הצטרף ללימודי קולנוע במכללת תל חי שם המשיך לעסוק בכתיבה, בימוי והפקת סרטים, ולהתפתח בתחום סדנאות הקולנוע החוויתי. גם בהפקות וגם בסדנאות גוסטבו נותן חשיבות רבה לתהליך מאחר והוא אחד הגורמים העיקריים להצלחת המוצר הסופי – הסרט. כמפיק, במאי ומנחה סדנאות תהליכיות דרך עולם הקולנוע מטרתו היא לייצר סרטים המעלים תובנות עמוקות בלקוחותיו. הוא משתמש בקולנוע בתור מטאפורה המובילה לתהליכים אישיים וחברתיים כמו גיבוש, הכרה בפוטנציאל האישי, מציאת חזון וערכים. כמו כן, תהליכים של סגירת מעגל עצמית או עם אדם אהוב.

הפקת סרטים:

גוסטבו מאמין שכל סרט טוב הוא חוויה רגשית לצופה ודרכו הוא לומד משהו חדש. לטענתו, האתגר בכל סרט הוא לגעת רגשית בצופה, מעל 20 שנה של פעילות  יצירתית משותפת עם לקוחותיו וסרטים מוצלחים הפכו את העבודה עימו לחוויה בלתי נשכחת.

סדנאות קולנוע לחברות:

בסדנאות הקולנוע הייחודיות של גוסטבו כל מקום הופך בזמן קצר לסט קולנועי בו הפקת סרטונים עם משתתפי הסדנה הופכת לחוויה מעשירה ומלאת חיים. בחלק הראשון של הסדנה המשתתפים עוברים תהליך אישי ומשותף דרך מיני שוברי קרח שגוסטבו פיתח במיוחד עבור סדנאות הקולנוע לחברות. בחלק השני של התהליך המשתתפים מתחלקים לקבוצות קטנות, שכל קבוצה מקבלת תפקיד בהפקת הסרט. למשל, שחקנים, תסריטאים, מלהקים, תפאורנים, מאפרים, מלבישים, עורכים מוזיקליים וכדומה. ואז לקראת סוף ההכנות משהו קסום קורה – כל המשתתפים בתהליך הופכים לשחקנים!  אפילו אלו שבהתחלה הכריזו שהם מעדיפים להיות מאחורי הקלעים…

הסדנה מגבשת ומשפרת את התיאום הפנים ארגוני ועבודת הצוות באמצעות יצירה משותפת והומור רב.

 

סדנאות קולנוע עם ילדים:

לקטנטנים גוסטבו פיתח כל מיני משחקים קולנועיים שמאפשרים גם לילדים בני 3 ו-4 להיכנס לעולם  של הקולנוע  ואף להפיק סצנות קולנועיות.

סדנאות קולנוע עם נוער:

הניסיון הרב שגוסטבו צבר במשך שנים בעבודתו בתור מורה במגמות קולנוע של בתי ספר תיכון ובמכללות השונות, כמו כן, גם בעבודתו עם נוער בסיכון, מאפשר לו להביא איכות מסוג אחר לסרטים שהנוער מפיק בהדרכתו בסדנאות אלו.

כל הזכויות שמורות לגוסטבו לויט 2015 © בניית אתרים: lm-studio.co.il